امروز: پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷

عصر امروز طی جلسه مشکلات و معضلات ترافیک الیگودرز بررسی که فرهنگ سازی مناسب و تصمیم گیری  را مهمترین مولفه ها  در جهت رفع این مشکلات دانستند. 

کد خبر: ۹۱۱۴
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۰

به گزارش هیجار ، جلسه بررسی مشکلات حوزه ترافیک شهرستان در محل سالن جلسات شورای شهر الیگودرز  برگزار شد.

ملک محمودی ریاست شورای شهرگفت: یکی از مشکلات اصلی حوزه حمل ونقل در شهر الیگودرز تردد بی ضابطه خودروهای سنگین در سطح شهر است که طی سالهای گذشته تردد آنها موجب خسارت به خیابانها و معابر و ایجاد ترافیک در سطح شهر شده است.

 رییس شورای اسلامی شهر در این جلسه با اشاره به اهمیت برطرف شدن معضل ترافیک گفت: با فرهنگ سازی برنامه های ترافیکی مسائل و مشکلات ترافیک شهربرطرف خواهد شد.

مشکل ترافیکی نیارمند همفکر و تصمیم گیری اصولی

دینارانی شهردار الیگودرز در ادامه جلسه اضافه کرد: مشکل ترافیک با همکاری و همفکری بین  شهرداری و پلیس راهرو با تصمیم گیری اصولی و قانونی  حل می شود .

وی بیان کرد: برگزاری مستمر جلسات شورای ترافیک شهر نقش بسزایی در برطرف کردن مشکلات ترافیکی و رونق بهبود عبور و مرور شهری دارد .

صدور مجوز برای ناوگان حمل ونقل برای تردد در سطح شهر

مدیر‌عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری  با بیان اینکه  در سال جاری  اجرای طرح مطالعات جامع حمل و نقل  صورت می گیرد گفت: در راستای اجرای طرح مشترک  اکیپ متشکل از سوی پلیس راهور و سازمان حمل و نقل ، بصورت روزانه در نقاط مختلف شهر مستقر می‌شوند و نسبت به جریمه و اخذ مدارک خودروهای خاطی اقدام می کنند.

غروبی از طراحی و اجرای 2دوربرگردان استاندارد در حد فاصل میدان ولیعصر تا میدان دانشگاه سخن به میان آورد و افزود: صدور مجوز جهت متمرکز نمودن ناوگان حمل و نقل بار برای جلوگیری از توقف در هسته مرکزی شهر صورت گرفته است.  

برخورد جدی پلیس با تردد خودروهای سنگین در الیگودرز

سروان رشیدی رئیس راهنمایی ورانندگی الیگودرز اعمال قانون برای ناوگان خودروهای سنگین و نیمه‌سنگین اشاره کرده و گفت: در طرح مشترک پلیس راهور و سازمان بر اجرای قوانین و مقررات مصوب هیات دولت و حمل ونقل عمومی تاکید و در آینده شاهد اعمال قانون برای این خودروها در موارد مختلف خواهیم بود

وی افزود: طبق بررسی های صورت گرفته  تردد خودروهای سنگین نیمه سنگین موجب تحمیل خسارات زیادی به تاسیسات شهری و زیر‌ساخت ها و خیابانها و معابر می شود که بایستی با اجرای قوانین و مقررات موجود، موجب کاهش این خسارات شد و در این راستا طرح اعمال جرائم تخلفات وبا تردد ماشین های سنگین برخورد جدی  خواهد شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: