امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷

شهرداری الیگودرز با وجود بدهی 40میلیاردی تومانی اقدام به برگزاری  همایش با هزینه میلیونی و با خروجی نا معلوم می کند.

کد خبر: ۹۰۰۴
تاریخ انتشار: سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۹

به گزارش هیجار ،چند روز گذشته بارش برف بازهم  مدیریت شهری را غافلگیر نمود تا باورمان شود که شهرما چنان از لحاظ امکانات و آمادگی در وضعیت بحران به سر می برد که در صورت بروز حوادث و بلایای طبیعی و یا حتی بارش برف سنگین چه تدبیری این بحران ها را رفع خواهد کرد و فقط باید شکرگذار حضرت حق باشیم که پس از هر بارش آفتابی بر زمین این شهر می تاباند.

 در اینجا قصد آن نداریم که خدمات مسوولین و تلاش پرسنل زحمت کش خدمات شهری را نادیده بگیریم که یقینا هیچ قصوری متوجه این عزبزان نیست و شاهدیم که با دست خالی و بدون امکانات و ماشین آلات تا جایی که توان داشتند نسبت به پاکسازی مرکز شهر اقدام نمودند  و اگر چه  انتقاداتی  البته بحق در خصوص تمرکز توجه به مرکز شهر وجود دارد اما  یقینا  اگر امکانات و تجهیزات کافی در این شهر موجود بود این پاکسازی باید شامل تمام خیابانها می شد.

 اعضای شورای شهر به راستی شهر الیگودرز  به کجا رسیده است که برف روبی معابر آن باید به سبک و سیاق دهه های گذشته  با یک دستگاه تراکتور رومانی انجام شود و تمام فشار بر دوش کارگران خدمات شهری قرار بگیرد؟!

قبول داریم که این مشکل مربوط به امروز نیست و گذشتگان هم باید پاسخگو باشند ، ولی در حالیکه شهرداری  با  ۴۰ میلیارد تومان بدهی  در آستانه ورشکستگی قرار دارد  و کارگران و پرسنل  بیش از دو ماه است حقوق دریافت نکرده  و پای طلبکار ۲۰ میلیارد تومانی نظیر تامین اجتماعی بر گلوی این نهاد می باشد وهراز گاهی نسبت به مسدود نمودن حسابهای شهرداری اقدام می کند، آیا برگزاری اینگونه  همایش ها که صرفا تحمیل هزینه بر مردم  می باشد ، ضرورت دارد؟!

امروزه کارشناسان  تنها راه کاهش معضلات و حتی رهایی  شهرداری از مشکلات را صرفه جویی در هزینه های جاری می دانند اما آیا صرف هزینه های میلیونی برای برگزاری یک همایش که به نظر خروجی برای شهر نخواهد داشت ، در چارچوب  اهداف تعریف شده خواهد گنجید؟!

اینکه عده ای  از شهرداران  استان دور هم جمع شوند و بخواهند برای پیشرفت و توسعه شهر بحث و تبادل نظر نمایند و هدفشان بهره مندی از تجربیات هم باشد در اصل خوب است و اقدامی پسندیده ، اما به شرط آنکه شهرداری با مشکلات امروز مواجه  نباشد.

همچنین هنگامی که وضعیت شهرداری های استان  با کمی بالا و پایین نسبت به  یکدیگر هیچ تفاوتی ندارند و در سالهای اخیر هیچکدام  آنگونه که شایسته است در  مبلمان شهری تغییراتی ایجاد نکرده اند، این بهره مندی از تجربیات  با کدام منطق سازگاری دارد ؟ این در حالیست که  باور درست اینست  که کسب تجربیات را باید از مدیران شهرهایی آموخت که ابداعات و ابتکارات خوب و مثبت و کارسازی جهت رهایی از مشکلات تدوین نموده اند و باید بی تعارف بگوییم که شهرداری های سراسر استان وضعیتی به مراتب بدتر از یکدیگر دارند و  همایش مذکور صرفا  باید  برای یک درد و دل برگزار شود تا شهرداران سنگ صبور یکدیگر باشند.

اعضای شورای شهر مردم به شما رای داده اند تا مدافع حقوق آنها باشید و رسانه ها نیز هر کجا احساس کرده اند در راستای منافع مردم  قدم بر می دارید  از برنامه های شما حمایت نموده و یاریگرتان بوده اند ، اما آیا در حالیکه کسبه ورشکسته الیگودرزودیگر شهروندان  با هزار مصیبت عوارض خود را پرداخت می نمایند و باید خدمات را به عینه مشاهده نمایند برگزاری اینگونه همایش های هزینه بردر این شرایط ضرورت دارد؟!

بیایید همانگونه که بر اجرای طرح حجمی و کاهش حقوق کارگران ابرام و اصرار نمودید و هدف اصلی این طرح  را کاهش هزینه ها عنوان داشتید و نفع مردم را در آن خلاصه نمودید ، در مورد برگزاری اینگونه همایش های بدون خروجی هم حساسیت داشته باشید.

انتهای پیام/

نویسنده : عباس شاه علی

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: