امروز: پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
در بودجه سال 97 ؛

نماینده مردم الیگودرز از تخصیص 40میلیارد تومان اعتبار برای مباحث پدافند غیرعامل سد حوضیان الیگودرز در بودجه سال 97 خبر داد.

کد خبر: ۸۹۳۱
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۸

دکتر محمد خدابخشی نماینده الیگودرز در گفت وگو با هیجار  گفت: متاسفانه مسئله پدافند غیرعامل سد حوضیان الیگودرز رعایت نشده و به هر دلیلی اگر اتفاقی برای این سد رخ دهد مشکلات زیادی برای مردم این شهرستان بوجود خواهد آورد چرا که عمر مصالح استفاده شده محدود می باشد به این دلیل 40میلیار تومان اعتبار در بودجه 97 برای پدافند غیر عامل سد حوضیان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه بودجه عمرانی کشور در سال ۹۷ کاهش شدید داشته است بیان کرد: اعتبار سد عالی محمود الیگودرز که در بودجه امسال 2 میلیارد و200میلیون تومان بود به 10میلیارد تومان افزایش یافت .

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: دهکده گردشگری سد حوضیان یکی از پروژههای اشتغالزایی که وظیفه من اخذ مجوز و اعتبار لازم برای اجرای آن بوده است هم اکنون مدیران استانی وشهرستان باید واگذاری اراضی اطراف سد حوضیان را هر چه سریعتر انجام داده تا کلنگ زنی این پروژه انجام شود چرا که این طرح ظرفیت بزرگی در جهت اشتغالزایی برای شهرستان است.

خدابخشی اظهار داشت: یکی از شعبه های کارخانه لاستیک سازی بارز در الیگودرز راه اندازی می شود و بصورت مستقیم وغیر مستقیم بیش از هزار نفر اشتغالزایی خواهد داشت و سازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران (ایدور) اعلام آمادگی برای مشارکت در اجرای این پروژه نموده وموافقت بانک ملی نیزکه یکی از سهام داران این شرکت اخذ شده است.

وی به سایر پروژه های شهرستان اشاره کرد وبیان نمود: طبق بررسیها وکارشناسیها الیگودرز شرایط پیست اسکی بین المللی را دارد که استانداری لرستان 50درصد از منابع این پروژه را تقبل کرده است و مابقی نیز با رایزنیها و قول مساعد وزیر توسط دولت تخصیص خواهد یافت تاسالهای آینده شاهد افتتاح این پیست در شهرستان باشیم.

نماینده مردم الیگودرز اظهار داشت :راه آهن اصفهان الیگودرز ازنا ردیف اعتباری مخصوص به خود را داشته وهرسال اعتبار لازم به این پروژه تزریق می شود و سایر پروژههای راه آهن در سایر شهرستان های همجوار هیچ نقشی در تسریع یا توقف راه آهن الیگودرز نخواهد داشت همچنین در خصوص تامین منابع برای پروژه تلمبه ذخیره ای سد رودبار مقاومتهایی از سوی دولت انجام شده ولی پیگریها در خصوص اجرای این پروژه ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: سنگ فرش ،مسقف سازی خیابان طالقانی جنوبی( بازار قدیم) و در کنار این نیز کف سازی ،بدنه سازی ومسقف نمودن کوچه بازار کهنه الیگودرز در بودجه 97 اضافه شده است و از فرماندار ،شورای ترافیک در خواست می کنیم تا بررسی های لازم برای ارائه طرح وبرآورده هزینه انجام دهند.

خدابخشی اضافه کرد :احداث یک درمانگاه و یک مدرسه 6کلاسه در شهرک جوان ،احداث ورزشگاه، آسفالت معابر هواشناسی الیگودرزنیز در بودجه 97 لحاظ شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از مسئولین شهرستان خواستار توجه بیشتر مسئولین به نیازهای مردم شد وافزود: از فرماندار ومسئولین دستگاههای اجرایی خواستارم که جلساتی که در شهرستان خاصیتی برای مردم ندارد تعطیل شود متاسفانه 80 درصد جلسات دردی از مردم دوا نمی کند.

وی بیان کرد: وقت و تلاش مسئولین باید برای اشتغال و پروژههای زیر ساختی ،گردشگری ،بهداشت ودرمان شهرستان صرف شود و پروژه گازرسانی برای مردم شول آباد مورد توجه قرار گیرد چرا که مجوزههای لازم در این خصوص اخذ شده و باید در این خصوص اقدام جدی صورت پذیرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: