امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷

شهید غلامرضا ماندنی در منطقه موسيان در سال 67 به مقابله با سربازان شيطان پرداخت که  تيرهاي منافقين قلب مهربانش را هدف گرفتند و براي هميشه از تپيدن باز داشتند.

کد خبر: ۲۸۸۷
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۳

به گزارش هیجار، اي عزيز! مباد که گذشت زمانه ما را از ياد دلير مردان با شهامتي که در دشت آزادي و استقلال بار گشودند را غافل کند. از ياد «غلامرضا» که سال 1347 در روستاي حرآباد سفلي چشم به جهان گشود.

علي رغم کمبود امکانات آموزشي در روستا، رنج طي مسافت هاي طولاني تا روستاهاي هم جوار را بر خود آسان نمود و توانست تا پايان مقطع راهنمايي تحصيل کند. سپس براي کمک به خانواده در تأمين معاش، تحصيل را رها و راهي تهران شد تا با کارگري و دريافت اندکي مزد، باري از دوش آنها بردارد.

شهید، غلامرضا،ماندنی، الیگودرز،عکس،تصویر

 با فرا رسيدن نوبت سربازي، به نيروهاي ارتش هميشه پيروز ايران پيوست و براي مبارزه با متجاوزان، آموزش هاي نظامي را با موفقيت طي کرد. او که در غيرت، شجاعت و متانت سرآمد بود، راهي مناطق نبرد حق عليه باطل شد تا دشمن را در تصميم شومش ناکام بگذارد. 

1367/4/21 در منطقه موسيان به مقابله با سربازان شيطان که به تحريک سلطه گران با پرچم نفاق به حريم مقدس کشور ايران تاخته بودند، پرداخت و در همان نبرد بود که تيرهاي منافقين قلب مهربانش را هدف گرفتند و براي هميشه از تپيدن باز داشتند. او که با صبر و طاقتش قوم خود فروخته را به ستوه آورده بود، با پوشيدن خلعت شهادت، افتخاري را براي خود و سعادتي را براي خانواده اش بدست آورد.

پيکر مطهرش به زادگاهش منتقل و در ميان حزن و اندوه فراوان به خاک سپرده شد.

 نامش جاودان و راهش پر رهرو باد 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: